Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
INTER-site ua.jpg





«БІОТЕХНОЛОГІЇ В ГІРНИЦТВІ»

 



АНОТАЦІЯ ДО КУРСУ

Предметом навчальної дисципліни «Біотехнології в гірництві» є теоретичні і практичні основи вивчення біотехнологічних процесів переробки мінеральної сировини, що мають порівняно з традиційними ряд екологічних переваг, а саме уникнення порушень земної поверхні, запобігання утворенню відвалів пустої породи, забрудненню водоймищ стічними водами, атмосфери шкідливими викидами тощо. Біотехнології в гірництві є прикладною міждисциплінарною галуззю знань. За змістом вона носить комплексний характер тому, що базується на ряді фундаментальних і прикладних наук таких, як екологія, біотехнологія, хімія, мікробіологія. Біотехнології в гірництві взагалі відображує специфічне використання біотехнології для вирішення екологічних проблем, що виникають у навколишньому середовищі під впливом гірничо-металургійних виробництв. Курс «Біотехнології в гірництві» орієнтує на застосування екологічно безпечних біотехнологічних процесів спрямованої утилізації цінних відходів у практичній діяльності. Вивченню дисципліни «Біотехнології в гірництві» передує комплекс технічних і природничих наук (вища математика, неорганічна хімія, органічна хімія, фізика, біохімія, основи загальної біології, загальна мікробіологія, екологія, прикладна механіка), які є фундаментом для її засвоєння.

МЕТА КУРСУ

Мета дисципліни – формування у майбутніх фахівців (магістрів) умінь та компетенцій для ефективного використання інноваційних екологічно безпечних біотехнологічних методів із забезпеченням раціонального управління процесами видобування металів із первинних поліметалевих руд та вторинних відходів і практичного їх втілення у гірничо-металургійній галузі національної економіки.

photo_2024-01-04_13-29-10.jpg

РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ:

• Визначати альтернативні біотехнологічні методи переробки вторинної металевої сировини, методи індикації та знешкодження забруднень води, повітря, ґрунту; 

• Використовувати базові знання при проведенні біотехнологічних досліджень з метою застосовування їх у виробничих умовах; 

• Визначати та аналізувати хімічні особливості біотехнологічних процесів добування металів із руд та їх відходів; 

• На підставі складових компонентів вихідної сировини визначати загальні закономірності протікання біотехнологічних процесів та основні принципи перебігу хімічних реакцій при біологічній переробці металевих відходів та мінеральної сировини; • Аналізувати екологічну безпеку біохімічних перетворень при отриманні металів із мінеральної сировини.

СТРУКТУРА КУРСУ 

Лекції – 27 годин 

Практичні заняття – 9 годин



EN Co-Funded by the EU_POS.png


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт