Програма НАТО «Наука заради миру та безпеки» (НМБ)
Програма «Наука заради миру та безпеки» (НМБ) є інструментом політики, спрямованої на поглиблення співпраці та діалогу з усіма партнерами на основі наукових досліджень та інновацій цивільного характеру, з метою сприяння досягненню ключових цілей Альянсу та розв’язання питань, що належать до пріоритетних галузей діалогу та співробітництва, визначених у новій політиці партнерства.
Пріоритети наукових досліджень пов’язані зі стратегічними завданнями НАТО і зосереджуються на проектах, що безпосередньо спрямовані на підтримку операцій НАТО, а також на тих, що сприяють захисту від тероризму та вирішенню питань щодо інших загроз безпеці. Дані проекти включають заходи, спрямовані: на виявлення вибухових речовин та пристроїв; фізичний захист від хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних (ХБРЯ) речовин; забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій; кібер-захист та екологічної безпеку.
Започаткована у 1950-х роках як Наукова програма НАТО, Програма НМБ пропонує гранти на виконання проектів співпраці, проведення практичних семінарів та заходів підготовки, в яких беруть участь науковці з країн-членів та країн-партнерів НАТО.
Механізми надання грантів в рамках програми НМБ
Програма НМБ підтримує співпрацю через встановлені три грантові механізми. Зацікавлені кандидати повинні розробити спільний проект, який відповідає одному з наступних форматів:
1. Багаторічні дослідження і проекти розвитку
Передбачають дослідження і проекти розвитку, пов'язані зі стратегічними цілями НАТО і пов’язані із ключовими приоритетами НМБ. Проекти дозволяють вченим з країн-партнерів нарощувати контакти в науковому співтоваристві НАТО, водночас будуючи міцнішу наукову інфраструктуру у своїх країнах.
2. Навчальні курси
Прогресивний дослідницький інститут ( ПДІ
Це навчальні курси високого рівня, що пропонують новітні розробки у відповідному суб'єкті НАТО аудиторії прогресивного рівня.
Прогресивний підготовчий курс (ППК)
Це курс, що розроблений для того, щоб дозволити фахівцям в країнах НАТО поділитися своїм досвідом стосовно питань безпеки в одному з ключових пріоритетних напрямків діяльності НМБ. РПК призначений бути не в лекційному форматі, а мати інтенсивний і інтерактивний характер. Зазвичай сприяє підготовці фахівців у країнах-партнерах і сприяє формуванню та зміцненню міжнародних експертних мереж.
3. Семінари
Прогресивний дослідницький семінар (ПДС)
Дискусії прогресивного рівня серед фахівців з різних країн з метою вирішення сучасних проблем безпеки.
Контакти:
Штаб-квартира NATO
Bd Leopold III
B-1110 , Брюссель
Бельгія
Fax: +32 2 707 4232
Email: sps.info@hq.nato.int
Детальну інформацію та новини ви можете знайти на офіційному сайті - www.nato.int/science/, http://www.nato.int/cps/en/natohq/topics_85373.htm