Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
INTER-site ua.jpg






 

University of Applied Sciences Wiener Neustadt (2).png     

 

Бородуліна Катерина Олександрівна

 


Спеціальність – Факультет менеджменту, спеціальність Міжнародні економічні відносини, група 292-23-1, курс 2й

Vilnius Gediminas Technical University , з 23 серпня 2024 до 11 січня 2025, спеціальність, за якою перебувала на мобільності – Business Management


Пряма мова від учасниці програми мобільності


Де проживали (гуртожиток, винаймали, хостел, інше)?

Я проживала в гуртожитку для студентів з обміну. Даремно хвилювалася, що може не вистачити місця, але важливо своєчасно пройти реєстрацію на проживання. Гуртожиток розташований на території університетського кампусу, тож дорога від кімнати до навчальних корпусів займала лише 7 хвилин пішки. 

Оскільки я приїхала разом з іншою студенткою мобільності, ми ділили кімнату на двох, а кухню – ще з двома студентами з обміну. Умови проживання були чудовими, у гуртожитку завжди був присутній персонал, жодних заборон чи проблем не виникало. Із мінусів мушу зазначити лише те що на початку зими стало дуже холодно, і простого опалення не вистачало зовсім. Також підчас зимових канікул адміністрація гуртожитку розпочала ремонт на деяких поверхах і примусово пересилила студентів в інший гуртожиток, що розташований в 20 хвилинах від навчальних корпусів.

 

Чи надавалась вам стипендія для проходження мобільності? Якщо так, то на скільки % стипендія покривала мінімально необхідні витрати на проживання?

Мені була надана стипендія яка покрила всі витрати (100%) враховуючи дорогу на та з мобільності.

 

Поділіться з власного досвіду, на що потрібно звернути увагу в першу чергу майбутньому учаснику програми мобільності під час підготовки до неї?

Перш за все, майбутньому учаснику варто уважно ознайомитися з переліком дисциплін, які можна обрати та які будуть перезараховані (recognized), оскільки це може стати головною проблемою. 

Перший Learning Agreement (LA) складається ще до початку мобільності, коли розклад занять та стиль викладання викладачів ще невідомі. Тому я дуже раджу заздалегідь підготувати запасні варіанти і мати щонайменше три додаткові предмети, які можна буде вивчати у разі непередбачених змін. Це допоможе уникнути складнощів із вибором курсів після прибуття.

 

Які неочікувані питання постали перед вами під час мобільності?

У мене не виникло жодних суттєвих питань під час мобільності. Обмін у Литві є доволі легким для адаптації, особливо для тих, хто бере участь у програмі вперше, адже менталітет і звички місцевих жителів багато в чому схожі. Крім того, у країні поширені як англомовне, так і російськомовне спілкування, що полегшує комунікацію. Єдина проблема, з якою я стикнулася, – це накладання предметів у розкладі. На жаль, ні міжнародний відділ, ні самі студенти не можуть на це вплинути. 

Щодо візи та подачі документів, також не виникло жодних труднощів. Варто лише врахувати, що при подачі необхідно мати копію медичного страхування англійською мовою. Сам процес оформлення візи проходив онлайн і, якщо я не помиляюся, був безкоштовним.

 

Опишіть коротко ваші очікування від мобільності і чи вдалося їх втілення.

Я очікувала від мобільності глибшого занурення в навчальний процес і отримання нових знань на лекціях, згодом зрозуміла, що найбільше навчання відбувається поза аудиторіями – у спілкуванні з іншими студентами, обговореннях та взаємодії з різними культурами.

 Їдучи на обмін, я прагнула відірватися від звичного оточення, щоб краще пізнати себе в новому середовищі. І це справдилося: коли тебе ніхто не знає, ти маєш можливість зрозуміти, ким ти є насправді. 

Ще одним цінним аспектом стали численні івенти, на які запрошують фахівців із різних сфер. Спілкування з ними в неформальній обстановці допомогло мені чіткіше уявити, чим я хочу займатися після завершення бакалаврату та сформувати свій професійний план. 

Окрім цього, мобільність дозволила мені побачити життя в іншій країні, її соціальні норми та традиції, що стало важливим досвідом для особистісного розвитку. Подорожі під час обміну відкрили мені нові горизонти та змінили сприйняття звичних речей, адже коли ти подорожуєш твої межі чогось звичного переписуються, бо ти заходиш щось нове «своє» в кожному місці.

 

– В яких освітніх та культурних заходах ви приймали участь під час мобільності?

Під час мобільності я брала участь у різноманітних освітніх та культурних заходах, організованих мережею Erasmus Student Network (ESN), серед яких були міжнародні культурні вечори, присвячені окремим країнам, а також заходи, що знайомили з історією та культурою Литви. Окрім цього, ми самі організовували зустрічі для знайомих та їхніх друзів, де пропонували їм спробувати та приготувати українські страви, що стало чудовим способом обміну культурами та створення нових знайомств. Окрім цього, я багато разів ходила в хайкінг, організованим ESN, разом з іншими студентами. 

Також я особисто знайшла інформацію про захід, де інвестори слухали відібрані стартапи на фінальному етапі та вирішували, чи спонсорувати їх. Це було для мене найцікавішим досвідом, оскільки я побачила, як бізнес працює в реальному житті, хоч і не зав’язала багато зв’язків в той момент. 

Серед освітніх заходів найбільше запам’яталася серія лекцій від запрошених спікерів з різних сфер, організована університетом, на які нас запросила наша викладачка з дисципліни "Основи фінансових рішень". Найбільше мене вразила лекція про рак у жінок, оскільки вона висвітлювала важливі аспекти профілактики та сучасних методів лікування. 

Також університет регулярно проводив заходи, які об'єднували студентів з різних країн, зокрема міжнародний день студентів, тиждень науки та інновацій, культурний фестиваль "Відкрий Литву", день кар'єри та стажувань, вечір литовської музики та танців, екскурсію по історичних місцях Вільнюса, спортивні змагання між студентами та навіть вечори настільних ігор. Завдяки цьому я змогла глибше зануритися в місцеву культуру, знайти однодумців та отримати незабутній досвід. 

 

Поділіться своїми найбільш яскравими враженнями від мобільності?

Моя мобільність була наповнена яскравими моментами, і більшість спогадів не пов’язана безпосередньо з навчанням. Проте була одна професорка, після лекцій якої я виходила зовсім іншою людиною. На першій лекції вона попросила мене встати на стілець – це було для мене шоком, але таким чином вона продемонструвала, наскільки відрізняються соціальні норми. Ми говорили про сприйняття авторитетів у навчанні, і я пояснювала, що у пострадянській системі важко уявити неформальне спілкування з викладачем, тим більше із використанням ненормативної лексики. Але ця викладачка показала нам, що в інших країнах студенти можуть ставитися до професорів інакше – наприклад, у Франції вони не звертають на них увагу за замовчуванням длпоки не отрмають поваги підчас навчання, тоді як у мене є внутрішня установка слухати і погоджуватися, бо це ж кваліфікований викладач, який точно знає, про що говорить. 

Ще один незабутній досвід – знайомство з культурою Індії. До цього я ніколи тісно не спілкувалася з представниками Азії, і їхня культура мене вразила. Особливо яскравим моментом стало святкування Дівалі, яке збіглося з Хелловіном. Мене запросили до Мандиру, індуїстського храму, хоча я жодним чином не пов’язана з цією культурою чи релігією. Було незвично і захопливо відчути їхню спільноту, побачити інших іноземців, які вирішили долучитися до цього святкування, хоча могли б святкувати більш знайомий для них Хелловін. 

Також мене вразила відкритість людей на обміні – всі легко йдуть на контакт, бо ми приїхали заради нового досвіду. Було круто, що серед студентів були як бакалаври, так і магістранти, тому я отримала багато порад щодо вибору спеціальності та стажування. Університет підтримував будь-які ініціативи, і це мотивувало бути активною. Окремо хочу відзначити, наскільки класно було вивчати мови безпосередньо від інших Erasmus-студентів. Так я покращила іспанську та китайську, дізналася більше про культури і традиції. 

Найбільше мене вразив ритм життя, який я для себе відкрила – поєднання навчання, спорту, соціальних активностей, танців і навчань в двох університетах. Я полюбила цей темп і хочу, щоб якомога більше студентів мали таку ж можливість, як і я.

 

Чи хотіли б ви ще раз поїхати за програмою мобільності і куди?

Я б із радістю ще не раз взяла участь у програмі мобільності. Якби була можливість, я б щороку під час бакалаврату та магістратури їздила на обмін, адже цей досвід безцінний – як у навчанні, так і в спілкуванні з іншими міжнародними студентами. 

Зараз я перебуваю на мобільності в Universidad de Jaén, Іспанія, і це був ідеальний варіант для продовження мого Erasmus+ року. Проте найбільше я хотіла б поїхати на обмін до Linköping University у Швеції. Перед поїздкою я довго вагалася між цією країною та Іспанією, де зараз перебуваю, і все ще зацікавлена в можливості навчання там у майбутньому. 

 

Чи порекомендуєте ви приймати участь у програмі мобільності?

Так, я однозначно рекомендую брати участь у програмі мобільності! Це чудова можливість отримати нові знання, познайомитися з людьми з усього світу та розширити свій кругозір. Навчання за кордоном допомагає адаптуватися до різних підходів у викладанні та дає цінний практичний досвід. 

Окремо хочу відзначити адміністрацію, міжнародний відділ та ESN приймаючого університету – вони були дуже професійними, завжди готові допомогти й організовували багато цікавих заходів для студентів. Це зробило мою мобільність ще комфортнішою та насиченішою!


    IMG_20240912_211248_191.jpg IMG_20240901_103242_631.jpg   

 




Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт