Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
cover-ua v2.png





 

uja.jpg     

 

Садова Дарина

 


Спеціальність – Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії

Lancaster University, 01.10. – 14.12.2023, спеціальність, за якою перебувала на мобільності – International Relations and Politics


Далі пряма мова від учасниці програми мобільності:


–  Опишіть особливості процесу навчання у приймаючому університеті.

Протягом осіннього семестру навчання (Michaelmas term) в Ланкастерському університеті я мала заняття з трьох дисциплін попередньо обраних мною за моєю спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»: “Peace Studies in Action”, “International Relations and Politics of the Asia Pacific”, “Politics of Global Danger” з кафедри “Politics, Philosophy and Religion”. У сумі: 45 кредитів.

Закриття кожної дисципліни/виставлення оцінки відбувалось шляхом написання final paper/essay на 2500-3000 слів на одну із запропонованих тем професором (всього на вибір дається близько 10-20 тем). На додачу до цього із кожної дисципліни студент мав написати екзамен: надається 6 питань за темою та програмою дисципліни, треба обрати 2 будь-яких і написати на кожне із 2ох питань відповідь на 1000-1500 слів.

Заняття з кожної дисципліни поділялись на лекції та семінари у співвідношенні 50% до 50%. Фактичне оцінювання студента не відбувається протягом всього часу вивчення дисципліни, тобто не має журналу куди виставляють оцінки за відповіді на заняттях, за активність на семінарах, чи за гарно/погано виконане домашнє завдання. Оцінка за дисципліну виставляється за результатами написання final paper та екзамену.

Навчання в Ланкастерському університеті відбувається за кембриджською системою/моделлю: тобто на двогодинні лекції ходять всі студенти, що обрали одну дисципліну (може бути хоч 30, хоч 50 людей), проте, на годинні семінари усіх студентів з однієї дисципліни поділяють на маленькі групи (5-7 людей), що дозволяє викладачу приділити увагу кожному студенту, впродовж всього часу вивчення дисципліни сформувати уявлення про погляди студента, комунікувати зі студентом з використанням індивідуального підходу/плану опираючись на сформований раніше «профіль» студента та погляди студента. Семінари проходять дуже продуктивно завдяки Кембриджській моделі. Більше того, через те, що семінарська група за цією моделлю де-юре не буває більше 7 осіб, а де-факто на заняття може приходити ще менше осіб (через погодні умови, хвороби, особисті обставини тощо), то на моєму власному досвіді двічі на час навчання в Ланкастерському університеті я мала випадки коли була на семінарі із професором абсолютно одна. І як я була приємно здивована, коли професор не запропонував відмінити/перенести/скоротити час заняття через те, що я єдиний студент у семінарській групі, а замість цього година часу семінарського заняття була приділена особисто мені: моїм позиціям, думкам на тему, цікавим питанням/кейсам для міркування від професора тощо. Досі пам’ятаю та ціную ці індивідуальні семінари та цей досвід!

–  Де проживали (гуртожиток, винаймали, хостел, інше)? Гуртожиток університету

Чи надавалась вам стипендія для проходження мобільності? Якщо так, то на скільки % стипендія покривала мінімально необхідні витрати на проживання?

Одноразова виплата на проживання у розмірі 1000£. Стипендії вистачило на покриття близько 95-100% базових мінімальних витрат

Поділіться з власного досвіду, на що потрібно звернути увагу в першу чергу майбутньому учаснику програми мобільності під час підготовки до неї?

Окрім телефону важливо мати з собою планшет або ноутбук для зручності навчання впродовж програми мобільності  (особливо закордоном поширена практика використання гаджету під час занять для записування конспекту у ньому, заміна/альтернатива зошитам)

Які неочікувані питання постали перед вами під час мобільності?

У кейсі мобільності саме у Британію на місці постало неочікуване питання пов’язане з різницею у типі розеток (після приїзду необхідно було швидко шукати, купляти адаптер під британський тип розеток через те, що українським (європейським) адаптером неможливо зарядити техніку).

Опишіть коротко ваші очікування від мобільності і чи вдалося їх втілення.

Моїми головними очікуваннями від мобільності було

а) можливість поглибленої взаємодії із професорами протягом вивчення їх курсів (на лекціях, семінарах, онлайн питання на пошту) з метою перейняття їх знань з призми їх широкого світогляду та професійного досвіду;

б) лекції та семінари у приблизному співвідношенні 50% на 50%;

в) відповідність, актуальність програми курсів до теперішніх світових подій.

Все із вищезазначеного втілилося на 100%

В яких освітніх та культурних заходах ви приймали участь під час мобільності?

Freshers Fair, Big Bowland Quiz, Roller Disco, Weekly Film Club, Halloween Quest “Haunted Lancaster”, Halloween Circus, Movie Night, Lancaster Lights Festival, Game Night, Origami Night, гра “Хто зверху?”, Christmas Night

Поділіться своїми найбільш яскравими враженнями від мобільності?

Членство у одному із суспільств Ланкастерського університету є одним із найяскравіших вражень моєї мобільності. Кожен щотижневий івент як свято – нова тематика зустрічі, нові емоції, нові знайомства.

Неймовірно вразив кампус Ланкастерського університету! По-перше, розвиненість інфраструктури! Не дивлячись на те, що це студентський кампус, на його території є абсолютно все для зручності і комфортного життя студентів: супермаркети, кафе/ресторани/бари, спортивний комплекс, магазини одягу, пошта, перукарня, кінотеатр, ринок, автобусні зупинки (з яких можна попрямувати як до інших локацій кампусу, так і до центру міста Ланкастер та до сусідніх міст) тощо! Через це кампус Ланкастерського університету часто називають містом у місті (місто-кампус університету всередині реального міста Ланкастер), бо живучі і знаходячись на його території дуже складно повірити у те, що це не справжнє місто, а така собі створена для студентів модель міста.

По-друге, вразили розміри кампусу університету! Коли я збиралася на мобільність у Ланкастер, я читала про те, що кампус величезний, але звісно, що у голові складно уявити ті гектари. По факту, впродовж семестру навчання в Ланкастерському університеті, я на власні ноги відчула усі 120 гектарів площі кампусу. Тут також хочу зазначити, що окрім розміщення на кампусі всієї попередньо описаної інфраструктури, на території також є свої водойми, ліс, луги, професійні футбольні поля, що не може не радувати. Виходить, що Ланкастерський університет навіть не місто у місті, а свій світ у світі! 

Чи хотіли б ви ще раз поїхати за програмою мобільності і куди? Так, я хочу ще раз прийняти участь у програмі мобільності, а саме, поїхати за програмою на навчання в університет Великої Британії.

Чи порекомендуєте ви приймати участь у програмі мобільності? 100 %


Зображення1.jpg


Зображення2.jpg


Зображення3.jpg


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт