Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
cover-ua v2.png





 

uja.jpg     

 

Ушакова Анастасія

 


Спеціальність – Прикладна механіка, Механіко-машинобудівний факультет, 3 курс,

Universidad de Jaén, España, січень-червень 2024, спеціальність, за якою перебувала на мобільності – Mechanical Engineering


Пряма мова від учасниці


- Опишіть особливості процесу навчання у приймаючому університеті.

Конкретно в Університеті Хаєн стикнулися з проблемою мови! Не всі обіцяні предмети були англійською. Коли звернулися з цим питанням до міжнародного відділу, то відповідь була наступною: так, це у нас на платформі не все правильно і якщо хочете, можете змінити предмет на інший, але вибір на інженерних спеціальностях невеликий (кажу конкретно про предмети, які викладаються англійською). Я вибрала шлях вивчати креслення іспанською. Прийшлось пропускати практики і робити їх самостійно, бо коли знаходишся в аудиторії і слухаєш це все іспанською, то легше не стає. Але загалом, це класний виклик!

Курси мовні рекомендую 100%! Вчителі для нас були просто друзями, пояснювали все, розмовляли з тобою іспанською і все підказували. Загалом, це стосується всіх викладачів. Підходиш - питаєш, обов’язково отримаєш відповідь і допомогу.

Треба бути обережними з розкладом, тому що студенти Еразмус+ мають дисципліни з різних років навчання, тому можуть бути накладки. Якщо накладки, то можна змінити групу або в кінці-кінців дисципліну.

- Де проживали (гуртожиток, винаймали, хостел, інше; на що потрібно звернути увагу)? Винаймали квартиру на 4ьох дівчат, хто їздив. Ціни на кімнату від 180 до 300 євро, в залежності від умов. Щоб отримати кімнату у гуртожитку в Університеті Хаєн, потрібно подати заявку (десь в травні), після цього будуть розігрувати лотерею з номерами і якщо повезе, то можна отримати кімнату, але шанси дуже малі. В гуртожитку є кімнати на одного і на дві людини. На практиці краще подаватися на подвійні, шанси отримати кімнату в цьому випадку набагато більші.

- Чи надавалась вам стипендія для проходження мобільності? Якщо так, то на скільки % стипендія покривала мінімально необхідні витрати на проживання?

Отримувала стипендію в розмірі 850євро на місяць, цієї суми повністю вистачало на покриття всіх витрат (житло, харчування, розваги, подорожі). Також надавалася сума 540 євро на покриття квитків.

- Поділіться з власного досвіду, на що потрібно звернути увагу в першу чергу майбутньому учаснику програми мобільності під час підготовки до неї?

Перше - мова. Краще перевірити чи розмовляють місцеві англійською, якщо ні, тоді хоча б пару фраз базових знати на мові країни, куди ви їдете.

Друге - гроші. Краще одразу обміняти гроші на валюту країни в яку їдете(за можливістю) або їхати з євро, бо з іншою валютою, навіть доларами, можуть бути проблеми з обміном.

Третє - квитки, транспорт в країні, куди збираєтесь. Перегляньте як працює сполучення транспортне, де краще купувати квитки.

- Які неочікувані питання постали перед вами під час мобільності?

1)    В Іспанії була проблема з транспортом на момент, коли ми тільки приїхали. Ми не могли в одному місці купити квитки на потяг з пересадкою, бо там декілька компаній, що займаються перевезенням і вони конкурують між собою і в кожного свій офіс, на це ми витратили багато часу.

2)    Завчасно подаватися на “сіти” обов’язково! Сіта - зустріч в будь-якій установі для вирішення питань документів.

- Опишіть коротко ваші очікування від мобільності і чи вдалося їх втілення.

Очікувала просто отримати крутий досвід і виконати свою мрію - побувати в Іспанії.

Звичайно це було неймовірно вже від приземлення в аеропорту Мадриду. Крім цього я отримала безцінний досвід навчання в зовсім іншій системі. Відчути смак навчання в аудиторіях і на практиці працювати з новим обладнанням, вивчати предмети іноземною мовою (і не одною), спілкуватися з різними людьми не тільки Європи і Євразії, а і інших материків. Тепер маю знайомих з Бразилії, США, Канади та Мексики, а також Іспанії, Італії, Франції, Німеччини, Фінляндії, Чорногорії, Азербайджану, Казахстану, Киргизстану, Турції, Польщі, Швеції, Пд.Кореї, Китаю, Тунісу, Марокко і ще ряду стран, які я вже і не згадаю!

- В яких освітніх та культурних заходах ви приймали участь під час мобільності?

1) Мною було відвідано зустріч від університету з представниками компанії ´Volvo´

2) Неймовірний концерт хору університету Хаену, що проходив в соборі в квітні місяці.

3) Міжнародні вечері, де ми куштували кухню різних країн.

4) Карнавал у місті Кадіс поблизу океану.

5) Іспанський фестиваль фігур Las Fallas у м.Валенсія

6) Що стосується спорту, то я відвідала етап Чемпіонату Світу з Мотокросу у м. Мадрид

- Поділіться своїми найбільш яскравими враженнями від мобільності?

Перш за все - це навчальна база університету. Це вражає одразу! Нова бібліотека, де панує атмосфера навчання і освіти. Лабораторії в яких обладнання з новим програмним забезпеченням, що поновлюється кожен рік.

По-друге, це неймовірна можливість підвищити рівень англійської, перестати боятися розмовляти, бо англійська - це 70% спілкування зі студентами з інших країн.

По-третє, це подорожі! Ти бачиш нову культуру, бачиш світ, розширяєш свій світогляд і просто розвиваєшся як особистість.

Неймовірне відчуття безпеки, як би прикро не звучало, надихало тебе на розвиток. Ти не хвилюєшся про своє життя так сильно і в тебе є сили для навчання, для розвитку.

- Чи хотіли б ви ще раз поїхати за програмою мобільності і куди?

Звичайно! Академічна мобільність - найоптимальніший і найпростіший, напевно, шлях, щоб побувати закордоном на навчанні. Відтепер хочеться відправитись у Північні країни Скандинавії, наприклад, Норвегія.

- Чи порекомендуєте ви приймати участь у програмі мобільності? 100 %

Безумовно, треба спробувати свої сили, це точно вартує того!

Надайте, будь ласка, фото з мобільності (прикріпити до листа чи надати посилання).

Зображення1.jpg


Зображення2.jpg  Зображення3.jpg


Зображення4.jpg


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт