ФОРМУЄМО FURURE У ПРОЕКТІ ERASMUS+
Саме таку ідею було закладено у міжнародний проект FUTURE “Shaping the diverse commonFUTURE – Wide dialogue to create and methodologically support a network for involving migrant youth intocivic society” («Формування спільного різноманітного майбутнього – Широкий діалог для створення та методологічної підтримки мережі партнерів для залучення молодих мігрантів у громадянське суспільство») програми ЄС ERASMUS+ молоддю організацій-членів консорціуму з України, Польщі, Литви, Італії та Грузії, який реалізується з 2018 р. та координується НТУ «Дніпровська політехніка».
Нагадаємо, що у березні 2019 відбулася стартова зустріч партнерських організацій у Дніпровській політехніці, у травні-червні – молодь знайомилася з основами інклюзивного суспільства під час тренінг-курсу у Литовській республіці, у жовтні ми всі разом презентували спеціальний «Надихаючий портал» для тих, хто допомагає молодим мігрантам та хто постраждав від вимушеної міграції, а на початку грудня інтернаціональна молода команда небайдужих юнаків та дівчат знову зібралась в Україну до Дніпровської політехніки на Навчальний тренінг-курс «Формування майбутнього - лабораторія молодіжних працівників».
Проект відноситься до категорії K2 – Нарощення потенціалу у сфері молоді та має на меті об’днати досвідчених фахівців вищої освіти (викладачів та менеджерів закладів вищої освіти) та представників молодіжних громадських організацій для зміцнення потенціалу кожного шляхом обміну кращими практиками щодо залучення та адаптації молодих мігрантів у громадянське суспільство через формальну освіту та громадську активність у поза навчальний час.
Тому хочеться особливо підкреслити, що яскраві та цікаві учасники молодіжної лабораторії мали такий досвід за плечима і таке бачення шляхів вирішення гострих соціальних проблем, які якнайкраще дозволили всім нам досягти поставлених цілей і тренінгу, і проекту в цілому. У польській команді ми мали задоволення спілкуватися з журналістом, який досліджує тему міграції у світі, власником молодіжного старт-апу, зацікавленого у прийнятті на роботу молодих мігрантів, студенткою гуманітарної спеціальності – учасницею багатьох тематично схожих проектів та власне молодим мігрантом. Колектив Грузії вразив глибиною знань молодих магістрів спеціальності «Міжнародні відносини» у галузі теорії побудови відповідального, толерантного та багатонаціонального суспільства, та енергією і досвідом волонтерства з допомоги біженцям молодих активісток партнерської організації. Литовська молодь зробила важливі для всіх нас акценти щодо того, як формувати громадську думку та форсувати розробку ліберальної державної політики по відношенню до молодих мігрантів. Веселі та відповідальні італійці – члени партнерської організації, місцеві волонтери та соціальні інноватори, молоді мігранти подарували нам досвід проектів для залучення молодих мігрантів та біженців у громадянське суспільство. І, звичайно, молоді українці, серед яких були студенти-філологи, міжнародники, IT-інженери, будівельники, члени громадських організацій та молоді мігранти відкривали світу реалії АТО на сході України та умови адаптації молодих внутрішньо переміщених осіб.
28 молодих небайдужих та відповідальних учасників з партнерських країн проекту в результаті 7 днів взаємодії, активності та творчості у міжкультурному середовищі проекту підвищили власний потенціал соціальної емпатії та стимулювання активного громадянства молодих мігрантів. Молоді активісти шляхом занурення у інтернаціональний діалог з’ясували для себе що означає «соціальна активність» та які існують практики її прояву; спробували ініціювати позитивні зміни у суспільстві у напрямі прийняття і толерантного поводження з молодими мігрантами; побудували міжкультурну команду однодумців; запропонували методи комбінації кар’єрних та соціальних ініціатив молодими мігрантами у новому середовищі; навчилися бачити потенційні джерела міжкультурних конфліктів, заснованих на ксенофобії; поєднали практики формального та неформального навчання для кращої адаптації мігрантської молоді у новому суспільстві.
Окремо слід відмітити цікавий діалог активістів проекту з учасниками молодіжної конференції «Формуємо майбутнє», яка паралельно тривала з 4 по 7 грудня. Доповіді учасників проекту розкрили серйозну проблематику з, іноді, вражаючими прикладами мігрантської долі, в Італії, Польщі, Литві, Грузії та Україні, що дозволило сформувати якомога повну картину того, з чим стикаються молоді мігранти у новому для них суспільстві та як долати проблеми та допомагати їм соціалізуватися та адаптуватися.
Гігабайти фото- та відео-інформації, текстових меседжів друзям та учасникам тематичних груп у Литві, Україні, Польщі, Італії та Грузії миттєво розліталися через соціальні мережі та інтернет-павутину, сповіщаючи усіх небайдужих про наш тренінг!
Окрема подяка ветерану АТО Дмитру Кошці за екскурсію до унікального в Україні музею АТО та розкриття правди про події в Україні.
28 учасників проекту отримали важливі для соціального просування сертифікати Європейської Комісії Youthpass. Для когось це стало першим вагомим здобутком у житті, для когось – першим сертифікатом найвищого рівня, для когось – ще однією сходинкою саморозвитку та самовдосконалення.
Тож проект триває!