Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
INTER-site ua.jpg



МОЛОДІЖНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ФОРМУЄМО МАЙБУТНЄ"


З моменту перших пострілів на сході України та розгортання антитерористичної операції, наша держава зазнала евакуації університетів, підприємств та організацій з Донеччини та Луганщини до інших областей, а також проблеми соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб, серед яких найбільш вразливою виявилися молодь.

IMG_1573.jpg

Тому, мабуть, з особливим хвилюванням та, інколи, особистим болем сприймалися дискусії навколо соціальної адаптації молодих мігрантів учасниками міжнародної молодіжної конференції «Формуємо Майбутнє», яка тривала 4-7 грудня 2020 року у м. Дніпро та була частиною дворічного проекту FUTURE “Shaping the diverse common FUTURE – Wide dialogue to create and methodologically support a network for involving migrant youth into civic society” («Формування спільного різноманітного майбутнього – Широкий діалог для створення та методологічної підтримки мережі партнерів для залучення молодих мігрантів у громадянське суспільство») програми ЄС ERASMUS+.

IMG_1479.jpg

Приблизно 40 активістів українських молодіжних громадських організацій та переміщених університетів з Дніпра, Запоріжжя, Харкова, Києва та Вінниці, представники молодіжної ради м. Дніпра, представники управління з питань молоді та спорту міської ради, студенти, які є внутрішньо переміщеними особами, жваво обговорювали проблеми та шляхи їх вирішення щодо адаптації внутрішньо переміщених осіб та молодих мігрантів. Дебати та круглі столи показали, що конференція виграла та мала вагомий результат від того, що зібрала учасників різних за своїми виконуваними у суспільстві функціями. І саме це дозволило розглянути питання залучення мігрантської молоді у громадянську активність та недопущення її радикалізації з різних точок зору: університетська формальна освіта, неформальний досвід участі у громадських організаціях, підтримка з оформленням документів та вирішення побутових проблем, включення молодих мігрантів у локальні молодіжні ради тощо.

Учасники конференції, які за години дискусій та презентацій власних наукових та практичних результатів роботи перетворилися на партнерів новоствореної всеукраїнської мережі для залучення молодих мігрантів у громадянське суспільство, у 1 день конференції розробили та затвердили резолюцію конференції, де прописали конкретні кроки, які рекомендовано робити вже сьогодні кожній зацікавленій у допомозі біженцям особі та організації. Наприклад, важливим концептом резолюції стала пропозиція учасників розробити програму підготовки молодих волонтерів по роботі з молоддю, яка відчуває соціально-громадянські обмеження активності через вимушену міграцію, на платформі трикутника взаємодії «НГО – Університет – Влада».

IMG_1575.jpg

Якщо 1 день конференції за складом учасників та змістом обговорюваних проблем був національним, то 2 день розширив свої горизонти до міжнародного рівня, тому що до дебатерів конференції долучилися активісти навчального тренінг-курсу «Формування майбутнього - лабораторія молодіжних працівників» з Польщі, Грузії, Литви, Італії та України, які паралельно з 30 листопада, перебуваючи у Дніпровській політехніці, ділилися досвідом та вивчали кращі практики соціальної адаптації молодих мігрантів у зазначених країнах. Молодь представила свої доповіді та презентації щодо болючих тем та різних аспектів життя молодих мігрантів та проектів допомоги їм у повноцінному залученні до активного життя у нових умовах в їх країнах.

IMG_1413.jpg

Особливу гостроту дискусіям навколо презентацій додала присутність молодих мігрантів, які могли в режимі «тут і зараз» оцінити, критикувати чи підтримувати ініціативи активістів.

Всі бажаючі матимуть змогу ознайомитися з матеріалами конференції, які буде видано за підсумками конференції і розповсюджено через інтернаціональну партнерську мережу проекту.

Проект відноситься до категорії K2 – Нарощення потенціалу у сфері молоді та має на меті об’днати досвідчених фахівців вищої освіти (викладачів та менеджерів закладів вищої освіти) та представників молодіжних громадських організацій для зміцнення потенціалу кожного шляхом обміну кращими практиками щодо залучення та адаптації молодих мігрантів у громадянське суспільство через формальну освіту та громадську активність у поза навчальний час.

Проект триватиме до кінця 2020 і попереду у нас ще багато цікавих активностей!

Збірник докладів конференцій: https://drive.google.com/file/d/1sRynqoJP6Yclh79fkD8sklbEMoj-vEHd/view

Збірник конференції буде розміщено на сайті проекту: http://futureproject.org.ua/




Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2025 Інформація про сайт