Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
INTER-site ua.jpg



ЛОКАЛЬНІ ДИСЕМІНАЦІЙНІ КАМПАНІЇ В КРАЇНАХ ПАРТНЕРАХ

 

УКРАЇНА – Мистецька стіна інклюзії та Фотовиставка «Інклюзивне суспільство».

1 липня 2021 року команда проєкту разом із іноземними студентами, активною молоддю та внутрішньо переміщеними студентами зібралася, щоб створити Мистецьку стіну інклюзії. Кожен учасник заходу міг додати на стіну свою кольорову долоню, висловлюючи підтримку мігрантам та вразливим підліткам. Мистецьку стіну інклюзії та толерантності до молодих біженців від першого цвяха до останньої кольорової долоні створила спільнота студентів, керівників, викладачів та співробітників Дніпровської Політехніки.

Українські учасники проекту FUTURE (місцеві та міжнародні заходи) створили ідею картини на стіні, яка ідеально відображає їх ставлення до теми проекту та самого проекту.

активити 2.1 -укр.jpg

Кожна долонька на мистецькій стіні інклюзії у Дніпровській Політехніці жива та неповторна. Кожна долонька – підтримка для тих, хто змушений був покинути рідні домівки і змушений пристосовуватися до нового життя в нових умовах. Ця активність є частиною грандіозного плану дій щодо створення мережі небайдужої молоді, готової допомогти біженцям адаптуватися до умов нових суспільств. Мистецька стіна розташована в мальовничому куточку Дніпровської Політехніки.

активити 2.2 - укр.jpg

Друга локація відкрита з 1-го липня 2021 року - Фотовиставка «Інклюзивне суспільство». Учасники проекту разом із іноземними студентами, активною молоддю та внутрішньо переміщеними студентами зібрали численні фотографії, які демонструють проблему міграції, соціального включення та виключення, толерантності та різноманітності. Фотовиставка була розміщена у головному залі Дніпровської Політехніки, вона відкрита та доступна для уваги всіх відвідувачів університету. Протягом усього літа всі відвідувачі Дніпровської Політехніки насолоджувалися фотовиставкою, підготовленою як один із заходів проекту FUTURE.

активити 2.3 - укр.jpg

Фотовиставка «Інклюзивне суспільство» – це поєднання фотографій, що відображають гостру проблему молодих мігрантів, які були змушені покинути своє місце проживання через військові конфлікти та інші катастрофи, а також питання інклюзії та толерантності.

Учасники заходів з створення Мистецької стіни інклюзії та фотовиставки – команда проекту, студенти, іноземні студенти, ВПО, молодь з мігрантами, відвідувачі університету.


ГРУЗІЯ – Онлайн-дебати для студентів та активної молоді

В якості диссемінації була організована грузинсько-українська онлайн-зустріч. Вона включала презентацію проєкту, обговорення та дебати на тему міграції. Були запрошені учасники, які брали участь у дебатах у Грузії та інші зацікавлені представники українських та грузинських організацій та університетів. На початку модератор зробив презентацію проекту, описав всю діяльність проекту та підкреслив важливість теми міграції. Дискусія проходила на тему «Проблеми освітньої інклюзії мігрантів та їх вирішення». Усі учасники могли поділитися своїми думками та досвідом. Також був запрошений гість з Лівану. Він студент українського університету і поділисвя своїм досвідом щодо освітньої інклюзії з боку мігрантів.

локал грузия.jpg

Після обговорення відбулися парламентські дебати на тему «Ця палата вважає законним для держав відмовляти в наданні проживання або притулку іммігрантам, які відкрито суперечать їхнім переважним цінностям». Дебати є корисним і ефективним інструментарієм у роботі з молоддю і можуть допомогти розвинути комунікацію з мігрантами в різних країнах. У парламентському форматі учасники діляться на 4 команди (по 2 людини на команду) – 2 команди за рух і 2 команди проти. Учасники не обирають сторону, і це важливо, оскільки вони вчаться розуміти думки, протилежні їхнім. Дебати вчать не тільки говорити, а й слухати й розуміти.

Учасники онлайн-дебатів – активні члени НГО та місцевих освітніх організацій, активна молодь, молодь з мігрантським походженням.


ІТАЛІЯ – Онлайн зустріч з місцевою молоддю.

15 червня учасниками проектної активності «Дебати» була організована онлайн-зустріч з місцевою молоддю та членами НГО з метою поширення результатів проєкту та проєктної діяльності та розповісти про проблеми, які вирішуються через їх досвід та особисті свідчення еміграції та імміграції. Під час цього процесу особлива увага була приділена питанню соціальної адаптації молодих мігрантів та їх соціальним потребам.

локал италия 1.jpg

У багатьох країнах ЄС підходи спільної участі та спільної творчості впроваджуються в таких сферах, як соціальні послуги, охорона здоров’я та розвиток міст. Такі підходи менш поширені стосовно біженців та мігрантів, з якими рідко проводять систематичні консультації чи залучають їх як зацікавлених сторін і партнерів у розробку та оцінку дій та політики, що їх впливають.

Онлайн-зустріч мала на меті вивчення ефективності розширеної участі мігрантів та «приймаючих» громад у розробці та реалізації політичних заходів та інтеграційних програм. 

локал италия 2.jpg

Вибираючи особистий досвід як відправну точку, учасники розглянули питання пов’язані з міграцією молоді в Італію та з неї, через свідчення Євгенії, нещодавньої італійської випускниці, яка мігрувала до Німеччини, та Андрія, громадянина Італії українського походження. Що спонукає молодих жінок покинути свою країну походження? На основі чого вони обирають свою точку призначення? І як включення в соціальну структуру країни перебування вдається чи не вдається? 

Учасники онлайн-зустрічі – активні члени НГО, молоді громадяни Італії та Німеччини з міграційним походженням


ЛИТВА – Онлайн зустріч з місцевою молоддю та студентами

Литовський партнер вирішив організувати зустріч Zoom зі студентами спеціальності соціальна робота та членами НГО на тему міграції молоді, підвищуючи обізнаність з проблем адаптації, включаючи студентський час та освітнє середовище. Ця зустріч відбулась 9 червня 2021 року.

локал литва 1.png

Порядок денний сесії був:

1. Знайомство з програмою Європейського Союзу Erasmus+; 

2. Дебатна зустріч «Майбутнє ми в різноманітності» в Тбілісі, презентація; 

3. Міграція в Литві. Статистика, факти та рішення; 

4. Глобальна міграція. Проблеми, причини, рішення; 

5. Проблеми адаптації молодих мігрантів: соціальні та освітні бар'єри;

6. Запитання на коментарі. 

Учасники онлайн-зустрічі – студенти спеціальності соціальна робота, активна молодь, іноземні студенти, члени громадських організацій.


ПОЛЬЩА – Онлайн зустріч з місцевою молоддю та студентами

Польський партнер вирішив організувати Zoom-зустріч із місцевими та іноземними студентами та членами НГО на тему молодіжної активності, Дебатів як методу залучення молоді з міграційним походженням до місцевої спільноти та можливостей для молоді мігрантів у рамках програми Erasmus+.

Яніна представила програму Erasmus+ та переваги, які можуть отримати окремі зацікавлені сторони, беручи участь у запропонованих заходах. Вона також представила поточний порядок денний та пріоритети Erasmus+ на 2021-2027 роки. Після цього Юлія розповіла про свої перші враження та досвід участі в проекті Erasmus+ «FUTURE We in Diversity» у Грузії. Вона розглянула та поділилася з аудиторією перевагами, які можна отримати як результат участі в таких видах міжкультурних обмінів, напр. які м’які навички вони можуть розвинути/розширити (як на індивідуальному, так і на соціальному рівні), сила навчання і навчання протягом усього життя та переваги інструментів неформальної освіти. Тому Агата пояснила, що учасники узгодили та про що дискутували (випадок міграції молоді та шляхи її кращої адаптації в суспільстві) у Грузії. Вона представила інструмент «дебати» та глибше розглянула, як ми можемо використовувати цю методологію в нашому повсякденному житті як окремої особи, так і в нашій місцевій громаді. Учасники також спробували застосувати ці знання на практиці і зробили енерджайзер з «повітряною кулькою», щоб перевірити свої навички переконливості та аргументації. Учасники закінчили сесію запитань і відповідей і отримали запитання щодо дебатів та програми Erasmus+ в цілому.

локал польша.png

Учасники онлайн-зустрічі – студенти, активна молодь, члени громадських організацій.



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт