Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Підвищення ефективності захисту працівників при використанні протипилових респіраторів на вугільних підприємствах.

Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра аерології та охорони праці, Дніпропетровськ (Україна)

Мета проекту: Підвищення захисних та ергономічних властивостей протипилових респіраторів за рахунок застосування нових багатошарових фільтруючих матеріалів з високою пилоємністють, які відповідають вимогам європейських стандартів.

Загальна інформація про проект. Високі концентрації пилу в робочій зоні, а також труднощі нормалізації умов праці за пиловим чинником призвели до того, що в Україні пневмоконіози і пилові бронхіти є найпоширенішими професійними захворюваннями у вугільній галузі. Це призводить до значних негативних соціальних наслідків: підвищується інвалідність, смертність, зменшується загальна тривалість життя шахтарів.

Одним із шляхів вирішення даної проблеми є застосування високоефективних протипилових засобів індивідуального захисту органів дихання (ЗІЗОД) підвищеної пилоємності, які б не тільки відповідали європейським стандартам (EN 143, EN 140), а й враховували специфіку та умови праці гірників.

Ступінь захисту ЗІЗОД залежить від чотирьох основних елементів: захисна ефективність фільтрів (коефіцієнт захисту, коефіцієнт проникнення, опір диханню); щільність прилягання напівмаски до обличчя (ізолюючі властивості респіраторів, коефіцієнт підсосу), якість обслуговування, час використання респіратора. Тому для підвищення надійності захисту гірників протипиловими респіраторами необхідне проведення цілого ряду досліджень щодо визначення впливу умов експлуатації, підготовки персоналу, властивостей фільтруючих матеріалів на вище перераховані елементи. Це дозволить встановити причини погіршення якості респіраторів на вугільних підприємствах і виробити рішення з розробки нових або вдосконалення відомих конструкцій фільтрів або напівмасок для підвищення захисту органів дихання.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт