Обґрунтування технології регенерації метану сміттєвих звалищ та можливості його застосування в якості альтернативних енергоносіїв
Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра транспортних систем і технологій, Дніпропетровськ (Україна)
Мета проекту: Розробка та обґрунтування комплексу заходів щодо регенерації та утилізації метану сміттєвих звалищ на основі вивчення та аналізу нових технологічних рішень.
Загальна інформація про проект. Безперервно зростаючі обсяги споживання викопних енергетичних ресурсів ставлять нову задачу перед галузевими науково-виробничими підрозділами, яка полягає в комплексному освоєнні альтернативних енергоносіїв. Одним з актуальних напрямків для України є видобуток звалищного метану.
Щодня в Україні тисячі тонн міських твердих відходів надходять на сміттєві звалища. У результаті природного процесу розкладання органічних речовин, таких як продукти харчування і папір, похованих на цих звалищах, виділяється звалищний газ, що є побічним продуктом розкладання. Метан є основним компонентом звалищного газу, викиди в атмосферу якого роблять його основним винуватцем виникнення «парникового ефекту». У результаті скорочення викидів метану при вловлюванні звалищного газу і його застосування як енергоносія можна домогтися виробництва значної кількості енергії, а також позитивних економічних і екологічних результатів.
Здійснення проектів з регенерації метану сміттєвих звалищ і його застосування для отримання енергії знижує залежність від окремих енергоносіїв, сприяє економії, створює робочі місця і допомагає розвитку економіки на місцях. У міжнародному масштабі існують значні можливості для розширення застосування енергії звалищного газу.