Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Геоінформаційна технологія прогнозування нетрадиційних джерел вуглеводнів в магматичних і метаморфічних породах з використанням космічних і наземних зйомок

Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра геоінформаційних систем, Дніпропетровськ (Україна)

Мета проекту: Створення і застосування нової геоінформаційної комп'ютерної технології пошуків нетрадиційних джерел нафти і газу в кристалічному фундаменті з використанням геолого-фізичних даних і космічних знімків.

Загальна інформація про проект. На даний момент на території Європи і, зокрема, України, потенціал виявлення нафтогазових покладів традиційного типу практично вичерпаний. Тому особливого значення набуває завдання пошуків нетрадиційних покладів вуглеводнів, що залягають в кристалічних породах. У зв'язку з цим активно розробляються альтернативні підходи до пошуків нафти і газу, які базуються на застосуванні космічних і дешевих несейсмічних геофізичних методів. Роботи в цьому напрямку активно проводяться фахівцями кафедри геоінформаційних систем Державного ВНЗ «Національний гірничий університет», де розроблена спеціалізована геоінформаційна система РАПІД, - сучасний інструмент вирішення широкого кола завдань геології, екології та надрокористування. Проведені дослідження підтвердили, що поклади вуглеводнів фундаменту проявляються в комплексі космічних і геолого- геофізичних матеріалів  що дозволяє використовувати сучасні геоінформаційні технології інтегрованого аналізу цих матеріалів для виявлення закономірностей розташування нафтогазових об'єктів. Успішне виконання проекту сприятиме відкриттю нових вуглеводневих об'єктів і, таким чином, підвищення енергетичної безпеки як України, так і Європи в цілому, а також і появі додаткових робочих місць на території Східної та Центральної України.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт