Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Розробити та дослідити свердловинну технологію впливу на гірські породи, що забезпечує попередження раптових викидів газу і порід при видобутку вугілля з підземних гірничих виробок

Автор проекту. Національний гірничий університет, кафедра техніки розвідки родовищ корисних копалин, Дніпропетровськ (Україна)

Мета проекту. Метою проекту є розробка свердловинної технології впливу на газонасичені гірські породи, застосування якої дозволить забезпечити зниження їх викидонебезпечності при проведенні підземних гірничих виробок, поліпшити умови роботи вугледобувним бригадам і розробляти малопотужні пласти вугілля.

Загальна інформація про проект. При видобутку вугілля шахтним способом можуть виникати непередбачені обставини, пов'язані з раптовими викидами газу і гірських порід, які призводять до значних матеріальних витрат, а іноді і до загибелі людей. Для попередження цього негативного явища застосовують різні способи, серед яких найбільш ефективним є випереджаюче буріння свердловин по вугільному пласту. Однак і ця технологія має недоліки: ефективність свердловинної дегазації вугільного пласта в значній мірі залежить від тиску в пласті, його природної проникливості, від властивостей дисперсних систем, застосовуваних при бурінні та ін. Для усунення зазначених недоліків і досягнення поставленої мети в цьому проекті передбачається розробити технологію дегазації вугільних пластів і видобуток вугілля способом буріння наклоннонаправлених свердловин з поверхні Землі з горизонтальною ділянкою по пласту і подальшим транспортуванням подрібненого вугілля по гідравлічному трубопроводу до споживача. Ця технологія буде заснована на направленій  зміні фізико-хімічних властивостей вугільного масиву - перевід його з пружного стану, створення штучної тріщинуватості, зниження тиску газу за рахунок його дренажу і мінералізації.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт