Дослідження динаміки експлуатаційних втрат електроенергії в елементах систем електропостачання
Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра відновлюваних джерел енергії, Дніпропетровськ (Україна).
Мета проекту: Підвищення ефективності електропостачання за рахунок зниження технічних і комерційних втрат електроенергії на основі обліку та формування режимів роботи силових і контрольних елементів систем електропостачання.
Загальна інформація про проект. В даний час майже скрізь спостерігається зростання абсолютних і відносних значень втрат електроенергії, тому значна увага приділяється зниженню втрат електричної енергії на основі розробки більш точних методів визначення втрат електроенергії у всіх елементах систем енергопостачання.
Фахівці відзначають значне перевищення реальних значень втрат електроенергії при передачі її електричними мережами порівняно з нормативними. Це обумовлено тим, що при експлуатації систем електропостачання технічний стан елементів електрообладнання погіршується через їх знос і старіння внаслідок впливу факторів середовища, в умовах яких вони працюють. Старіння та інтенсивний знос елементів систем електропостачання викликають додаткові втрати електроенергії, що особливо характерно для електрообладнання, що знаходиться в експлуатації тривалий період і у випадках несвоєчасного або неякісного проведення планових ремонтів і технічного обслуговування.
Для досягнення поставленої мети необхідно:
- Дослідити динаміку зміни фізичних характеристик і технічних втрат протягом терміну експлуатації у повітряних ЛЕП і силових трансформаторах, як основних елементах, що формують втрати електроенергії при її транспортуванні;
- Дослідити вплив критичних експлуатаційних режимів вимірювальних трансформаторів на похибку роботи систем обліку електроенергії та формування комерційних втрат.