Теоретичне обґрунтування і розробка нових інтелектуальних засобів і систем енергетичного моніторингу
Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра автоматизації та комп'ютерних систем, Дніпропетровськ (Україна).
Мета проекту: Теоретичне узагальнення принципів цифрових інтелектуальних вимірювань в електричних ланцюгах з урахуванням непереборної дискретності процесу цифрових вимірювань безперервних величин і принципово нових можливостей в досягненні високої точності вимірювань при їх інтелектуалізації . Розробка принципово нових мікропроцесорних пристроїв безконтактних (над оболонкою кабелю) вимірювань енергії та потужності змінного струму.
Загальна інформація про проект. Енергетичний моніторинг, як для споживача, так і для постачальника енергоносіїв є одним з основних способів підвищення ефективності їх використання. Сучасний підхід до побудови систем енергетичного моніторингу базується на використанні інтелектуальних засобів вимірювання та обліку енергії. Системи інтелектуальних пристроїв відносяться до нового напрямку розвитку систем автоматизованого управління. На сьогоднішній день вони інтенсивно вдосконалюються, хоча ще не отримали належного теоретичного обґрунтування. Не дивлячись на велику кількість технічних рішень у галузі інтелектуальних вимірювань електричної енергії, відсутнє теоретичне узагальнення фізичної природи і математичного змісту похибок, обумовлених застосуванням мікропроцесорної техніки та дискретністю процесу вимірювань. З практичної точки зору для здійснення детального енергетичного моніторингу великий інтерес представляють методи безконтактних (над оболонкою кабелю) вимірювань енергії та потужності змінного струму. Необхідність теоретичної розробки подібної методології інтелектуальних вимірювань диктується завданнями автоматичного калібрування і корекції результатів безконтактних вимірювань, результати яких представлені нечіткими множинами комплексних чисел.