Розширені фазові траєкторії в прямих і зворотних задачах нелінійної динаміки пружних систем
Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра будівництва, геотехніки і геомеханіки, Дніпропетровськ (Україна).
Мета проекту: метою проекту є створення методів розв'язання прямих і зворотних задач динаміки пружних елементів цивільних конструкцій і механічних систем, заснованих на новому підході з використанням фазових траєкторій та їх відображень на площинах «прискорення - переміщення» і «прискорення - швидкість».
Обґрунтування проекту: Побудова математичної моделі, що задовільно описує або передбачає роботу об'єкта, процесу або системи є невід'ємною частиною будь-якої проблеми прогнозування динамічної поведінки механічних систем. Існує безліч типів пошкоджень, які можуть стати причиною того, що початково лінійна конструктивна система проявить нелінійний відгук на експлуатаційні навантаження нелінійним чином. Одним з найбільш поширених типів ушкоджень є тріщини, які відкриваються і закриваються при коливаннях конструктивних елементів.
Більшість методів якісної ідентифікації ґрунтується на використанні зовнішнього збурення особливої форми - прямокутного імпульсного або ступеневого знакозмінного. Подібні види зовнішнього збурення дуже складні в реалізації. Методи, засновані на перетворенні Фур'є, не дозволяють класифікувати і локалізувати нелінійність і незастосовні до дослідження випадкових процесів . Слід також зазначити, що застосування рядів Вінера і перетворення Гільберта для ідентифікації негладких нелінійних динамічних характеристик є невиправданим. Цей тип руйнування може включати тріщини втоми і тріщини , які виникли внаслідок надмірних деформацій. Моніторинг технічного стану полягає у виявленні пошкоджень конструкцій щодо змін динамічних властивостей, отриманих за результатами періодичних вимірювань.