Розробити основи теорії отримання високоміцних енергоефективних бетонів при використанні нанодисперсних компонентів змішаного походження
Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра будівництва, геотехніки і геомеханіки, Дніпропетровськ (Україна).
Мета проекту. Виявлення механізму взаємодії нанодисперсних компонентів у структурі бетону на підставі вивчення впливу ступеня диспергації наномодіфікуючої добавки та її складу на властивості бетону як гетерогенної системи.
Загальна інформація про проект. Використання як мінеральної добавки різних матеріалів техногенного походження в значній мірі обмежує можливості отримання високоміцних енергоефективних бетонів. Техногенні матеріали дозволяють отримувати значну економію у виробництві бетонів, проте отримання високоміцних бетонів пов'язано з використанням багатокомпонентних сумішей в яких одночасно використовуються кілька альтернативних механізмів формування міцності і структурних матриць. Дослідження особливостей формування структурних зв'язків в результаті використання нанодисперсних компонентів дозволить дізнатися про нові властивості моно- , ді- і багатокомпонентних сумішей, в яких вихідна сировина в результаті нанорозмірної диспергації отримуватиме інші, більш високі характеристики існуючих властивостей. Вивчення одночасного утворення в наномодіфікованій структурі бетонного тіла декількох несучих матриць, а також їх взаємодії і впливу на структурну міцність бетону дозволять визначити можливості подальшого збільшення міцності в високоміцних бетонах.
Особливий науковий і практичний інтерес представляє вивчення паралельно існуючих матриць, що забезпечують в сукупності збільшення міцності гетерогенної структури бетону в результаті його модифікації нанодобавками.