Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Наукове обгрунтування ресурсозберігаючих технологій підземної розробки уранових і залізних руд з твердіє закладкою в Україні та світі

Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра підземної розробки родовищ, Дніпропетровськ (Україна)

Мета проекту: Обґрунтування техніко-економічних і екологічних принципів, що дозволяють розробити ресурсозберігаючі технології очисного видобутку для умов підземної розробки рудних родовищ, що  круто падають, з максимальним використанням техногенних відходів в закладних роботах підприємства .

Загальна інформація про проект: Світовий досвід показує, що підземна розробка рудних покладів, що  круто падають, здійснюється здебільшого камерними системами розробки із закладкою виробленого простору. Україна таким чином видобуває уранові і залізні руди поряд з відкритою розробкою. При такому способі видобутку все більше набуває актуальності впровадження в гірниче виробництво ресурсозберігаючих технологій. Основними факторами є управління стійкістю гірських масивів технології руйнування рудного масиву, комплексні заходи щодо ведення закладних робіт, розробка раціональних безцементних складів закладних сумішей з максимальним використанням відходів місцевої сировинної бази та ряд інших факторів.

Потрібно проводити новий пошук і наукове обґрунтування ресурсозберігаючих технологій у зазначених факторах залежно від мінливих обставин гірничо-геологічної ситуації і технологічних параметрів ведення гірничих робіт.

Тому існує необхідність в обґрунтуванні науково-технічних , інженерно-екологічних та управлінських рішень при пошуку та застосуванні ресурсозберігаючих технологій для підземного видобутку рудних корисних копалин в масштабі країни та світу. Це дозволить мінімізувати використання ресурсів для вилучення руд при тому ж рівні видобутку і підвищити конкурентоспроможність видобутої мінеральної сировини на місцевому та світовому ринку.

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт