Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Екологічні аспекти впровадження селективної технології видобутку вугілля

Автор проекту: Національний гірничий університет, кафедра підземної розробки родовищ, Дніпропетровськ (Україна)

Мета проекту. Розробити технологію селективної виїмки вугілля з тонких пластів з навантаженням 1,5-2,5 тис. т/добу (із зольністю 18-20%) і залишенням порід, що присікаються,  у виробленому просторі.

Загальна інформація про проект. На частку української вугільної промисловості припадає близько 4% світових запасів вугілля, що складає 33,9 млрд. т. У структурі цих запасів на частку пластів потужністю менше 1,2 м припадає 74%. Тільки на 10 шахтах Західного Донбасу розкрито і підготовлено близько 500 млн. т промислових запасі,в розташованих в тонких пластах. Розробка цих запасів продовжить термін служби шахт у 2-5 разів, що вирішить ряд соціальних питань.

За умов щорічного видобутку вугілля 17-18 млн. т, шахтами Західного Донбасу видається на поверхню 6-7 млн. т породи. Складування породи на поверхні надає шкоди екології регіону. Технологія залишення породи у виробленому просторі шахт дозволяє усунути ряд екологічних та технологічних проблем. Порівняння попередніх техніко-економічних показників показує, що собівартість селективної технології із залишенням породи в шахті нижче на 5-10% валової.

Тому існує необхідність розробки технології селективної виїмки вугілля з залишенням породи в шахті для поліпшення соціального і екологічного стану вугільного регіону .

Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт